جانمایی جدید بندر تیاب

شرح خبر:

به گفته خانم مهندس فائزه نوربخش کارشناس معماری پروژه تیاب، پروژه مطالعاتی به روز رسانی طرح جامع بندر تیاب شامل پنج گزارش می‌باشد که در اواخر سال 98 به اتمام رسیده است. «مطالعه بازار و راهبرد توسعه بندر تیاب»، «کاربری اراضی و طرح توسعه زیرساخت‌ها و تجهیزات بندر» و «برنامه ایمنی، امنیت و پدافند غیرعامل بندر تیاب» از جمله گزارش‌های این پروژه می‌باشند.

news178-2

 

طرح جانمایی و کاربری جدید اراضی بندرتیاب شامل دو کاربری تجاری و مسافری است. از ویژگی‌های این طرح پیش‌بینی دسترسی جدید و بدون معارض به بندر می‌باشد. تفکیک کاربری تجاری بندر از کاربری مسافری آن، تفکیک منطقه عملیاتی از منطقه غیرعملیاتی و پیش‌بینی ورودی مجزا برای هریک از آنها از دیگر ویژگی‌های این طرح می‌باشد. در طرح جانمایی، دیدگاه‌های ترافیکی داخل بندر مدنظر قرارگرفته شده و همچنین جهت توسعه بندر بعد از افق طرح، محوطه‌ای پیش‌بینی گردیده است.

 

بندر تیاب (بندر هرمز کهنه) در غرب بخش مرکزی شهرستان میناب، تنها بندر تجاری و گردشگری استان هرمزگان می‌باشد. این بندر در انتهای تالاب بین‌المللی تیاب واقع گردیده و از طریق خوری به طول 14 کیلومتر به دریا وصل می‌شود. مشهور است که مارکوپولو از آن عبور کرده است.

news178-3

منطقه حفاظت شده تیاب بسیار زیباست و از حساسیت زیست محیطی بالایی برخوردار است. هر ساله خیل عظیمی از گردشگران از تالاب بین‌المللی تیاب بازدید می‌کنند و ضمن لذت بردن از مناظر دیدنی و جنگل حرا و درختان مانگرو در این تالاب بی‌نظیر و دیدنی تجربه مفرح قایق‌سواری ایمن را در طول خور با خود به همراه می‌برند.

 

news178-4

, , ,
نوشتهٔ پیشین
ساماندهی و احداث خطوط لوله انتقال فرآورده های نفتی در بندر خلیج فارس
نوشتهٔ بعدی
تدوین دستورالعمل نحوه استفاده از فضای مجازی در کارهای جاری شرکت هندسه پارس

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست