آغاز طراحی پایه و تفصیلی طرح انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان

طراحی پایه و تفصیلی طرح انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان با ظرفیت 280 میلیون متر مکعب آب شیرین در سال در شرکت مهندسین مشاور هندسه پارس آغاز شده است.

 

شرکت تامین آب صنایع و معادن (ایمواسکو) به عنوان کارفرما، در نظر دارد پروژه احداث تاسیسات آبگیری و نمک زدایی آب دریا با ظرفیت 280 میلیون مترمکعب آب شیرین در سال را به انجام برساند. مطالعات مفهومی این طرح به مدت 4 ماه در مهندسین مشاور هندسه پارس انجام شد و در بهمن ماه سال 1400 به پایان رسید. به روزرسانی مطالعات مفهومی ونیز انجام مطالعات پایه و تفصیلی این طرح در سال 1401 به مهندسین مشاور هندسه پارس واگذار گردیده است. مدت انجام این خدمات 12 ماه است و هم زمان با آغاز طراحی پایه و تفصیلی برخی از فعالیت های تامین و ساخت پروژه نیز به شروع شده است.

در مطالعات مفهومی این پروژه، گزینه های مختلفی برای آبگیری از دریا و تخلیه پساب مورد بررسی قرار گرفتند که نهایتا زمین در نظر گرفته شده برای این پروژه، واقع در بندر گیشاب در شرق چابهار پس از روستای لیپار می‌باشد. زمین حاضر بنابر ملاحظات زیست محیطی، مالی، سهولت اجرا و … انتخاب گردیده است.

کلیات طرح انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی در خرداد 1401 با 251 رای موافق تصویب شده است.

 

, , ,
نوشتهٔ پیشین
استخدام کارشناس IT
نوشتهٔ بعدی
تمدید گواهینامه صلاحیت خدمات مشاوره شرکت مهندسین مشاور هندسه پارس

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست