بازدید 3 روزه در رابطه با بازنگری طرح جامع بنادر سازمان منطقه آزاد کیش

شرح خبر:

جزیره کیش به دلیل ماهیت گردشگری و همچنین منطقه آزاد بودن دارای اهمیت خاصی می‌باشد. این جزیره دارای دو بندر اصلی مجتمع بندری کیش و میرمهنا می‌باشد. از طرف دیگر بندر چارک در سرزمین اصلی به عنوان بندر پشتیبان جزیره کیش شناخته می شود.

«شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش» بازنگری طرح جامع مجتمع بندری کیش، بندر میرمهنا، بندر چارک و همچنین بندر جزیره هندروابی که زیر نظر سازمان منطقه آزاد کیش هستند را در دستور کار قرار داده است.

«مهندسین مشاور هندسه پارس» برای انجام «پروژه بازنگری طرح جامع بنادر سازمان منطقه آزاد کیش» در این زمینه دعوت به همکاری شده است. در این پروژه برای هر یک از بنادر پس از مطالعات شناخت و ارزیابی وضع موجود، مطالعات زیست محیطی انجام میگیرد و سپس با بررسی مطالعات اقتصادی، زیرساخت‌ها و تجهیزات دریایی و خشکی مورد نیاز مشخص خواهد شد و در نهایت برنامه کاربری اراضی ارائه می‌شود. تیم مطالعاتی این پروژه علاوه بر تیم مدیریتی شامل کارشناسان دریایی، محیط زیست، معماری و اقتصادی می‌باشد.

 

بازدید 3 روزه در رابطه با بازنگری طرح جامع بنادر سازمان منطقه آزاد کیش

کارشناسان دریایی و تیم مدیریتی این مشاور طی جلسات مورخ 1399/06/03 و 1399/06/04 و 1399/06/18 و 1399/06/19 با مدیران و کارشناسان بنادر، از محل‌ پروژه ها نیز بازدید به عمل آوردند. کارشناسان معماری و طراحی نیز از تاریخ 1399/06/24 تا 1399/06/26 علاوه بر بازدید از محل‌ پروژه ها ، با مدیران و کارشناسان مربوطه گفتگو داشتند. تیم معماری مشاوره هندسه پارس که مسئولیت مطالعات زیرساخت ها و تجهیزات مورد نیاز خشکی و برنامه کاربری اراضی این پروژه را برعهده دارد، در این بازدید3 روزه علاوه بر دریافت برخی از اطلاعات وضع موجود بنادر، از طریق گفتگو با مدیران و کارشناسان هر بندر، از امکانات و کمبودها، فرصت‌ها و پتانسیل‌های آن بندر مطلع شده است. به گفته مهندس نوربخش یکی از کارشناسان معماری این پروژه: در روز اول، پس از بازدید از مجتمع بندری کیش، با مدیر پروژه «مهندس مدیری» در محل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش جلسه کوتاهی داشتیم که کلیتی از بنادر را توضیح دادن و توصیه‌هایی در اتصال محور توریستی به بندر صیادی میرمهنا داشتند. پس از آن در محل اداره کل بنادر کیش، خدمت «دکتر قلی نژاد» مدیرکل بنادر رفتیم و از ایده ها و نظرات ایشان بهره بردیم. زوم‌بندی بنادر از لحاظ عملکرد، استفاده از قوانین منطقه آزاد و ارزش افزوده صنعت متناسب با بنادر از توصیه‌های ایشان بود. مهندس راکیان و مهندس مقیمی نیز در اداره کل بنادر در مبحث عملیاتی بنادر و فنی و تاسیساتی اطلاعاتی را در اختیار ما قرار دادند.

 

شکل 1.دیدار با مسئولین اداره کل بنادر کیش

شکل 1.دیدار با مسئولین اداره کل بنادر کیش

 

در روز دوم از مجتمع بندری کیش با شناورهای مسافربری به بندر چارک رفتیم و با مهندس دربان و همکاران ایشان در بندر گفتگو کردیم و از بندر چارک و خوری که در همسایگی آن هست بازدید کردیم. از مشکلات اساسی این بندر اختلاط عملکرد صیادی و تجاری و مسافری در حوضچه بندر است.

 

شکل 2. بازدید از بندر چارک

شکل 2. بازدید از بندر چارک

 

در روز سوم از بندر صیادی میرمهنا بازدید کردیم و آقای شادی مسئول بندر، فرآیندهای بندرصیادی را توضیح دادند. نبود کارخانه یخ و یخچال‌های بالای صفر و پایین صفر از نیازهای این بندر به نظر می رسید.

 

شکل 3.بازدید از بندر صیادی میرمهنا

شکل 3.بازدید از بندر صیادی میرمهنا

,
نوشتهٔ پیشین
استخدام ناظر مکانیک
نوشتهٔ بعدی
استخدام در یک شرکت مهندسین مشاور معتبر

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست