آغاز پروژه «نظارت بر تعمیرات اساسی اسکله فلزی شناور شماره 9 بندر شهید باهنر »

مهندس سیاوشی مدیر پروژه هندسه پارس گفت :

از سوی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر مهندسین مشاور هندسه پارس در پروژه « «نظارت بر تعمیرات اساسی اسکله فلزی شناور شماره 9 بندر شهید باهنر » برنده اعلام شد.

پیش از این نیز در نیمه اول سال 1402 مهندسین مشاور هندسه پارس «مطالعات تعمیرات اساسی اسکله فلزی شناور شماره 9 بندر شهید باهنر» را در قالب قراردادی 4 ماهه با اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در دو فاز مطالعات پایه و مطالعات تفصیلی در مدت 4 ماه انجام و به اتمام رساند.

 

شکل 1- موقعیت بندر شهید باهنر

شکل 1- موقعیت بندر شهید باهنر

 

بندر شهید باهنر یکی از بنادر قدیمی و فعال کشور است که در غرب شهر بندرعباس واقع شده است.

این بندر 12 پست اسکله برای حمل کالا و مسافر دارد که صادرات میوه و تره بار، صادرات میعانات گازی و حمل و نقل دریایی کانتینر یخچالی به بنادر حاشیه خلیج فارس و همچنین واردات خودرو و ماشین آلات راهسازی هم در آن انجام می شود. ضمنا خط مسافری بندر عباس به بنادر حاشیه خلیج فارس مانند شارجه از این بندر در حال انجام است.

در سال 1399 اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر تعمیرات اساسی 3 پست اسکله شناور فلزی شماره 7 و 8 و 10 در این بندر را به سرانجام رساند. در ادامه و در همین راستا تعمیرات اساسی اسکله شناور فلزی شماره 9 این بندر بمنظور ارتقا سطح ایمنی، افزایش راندمان عملیات دریایی و بندری و ارتقا سطح کمی و کیفی بندر، در دستور کار بندر باهنر قرار گرفت.

 

شکل 2- اسکله های بندر شهید باهنر

شکل 2- اسکله های بندر شهید باهنر

 

شکل 3- رمپ فلزی اسکله شناور با قابلیت عبور تریلی

شکل 3- رمپ فلزی اسکله شناور با قابلیت عبور تریلی

 

مطابق اسناد مناقصه­ای که تهیه شده است، پیمانکار منتخب، در مدت زمان 7 ماه و تحت نظارت مهندسین مشاور هندسه پارس این اسکله را در یکی از سایت های کشتی سازی منطقه بطور کامل تعمیر و نوسازی نموده و مجددا در محل فعلی بندر باهنر نصب خواهد نمود.

, , ,
نوشتهٔ پیشین
استخدام کارشناس سازه دریایی
نوشتهٔ بعدی
استخدام نقشه‏ کش سازه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست